Oficiální web Technických služeb města Kralupy nad Vltavou

TSM Kralupy nad Vltavou

Libušina 123

Tel.: +420 315 726 589

E-mail: tsm@mestokralupy.cz

Poslední klient bude odbaven 15 minut před koncem pracovní doby, případně 15 minut před začátkem polední přestávky.

Content of this page is not available in selected language (en).

Úklid města

Zajišťujeme pravidelný celoroční  úklid komunikací (chodníků vozovek) a veřejného prostranství na území města Kralupy nad Vltavou. Pro zajišťování úklidu využíváme stroj pro úklid chodníků kloubového zametač citicat,citicat pro úklid vozovek v katastru města užíváme kolového zametače s nástavbou faun na nákladním podvozku mercedes.faun Součástí úklidu je i zajišťování provozu dešťové kanalizace související s odvodněním místních komunikací (čištění, opravy, údržba). Ruční úklid města (chodníky, zastávky, veřejná prostranství, parky, dětská hřiště apod.)je zajišťován především pracovníky najatými na veřejně prospěšné práce ve spolupráci s úřadem práce. U místních komunikací se jedná o cca 70 km chodníků a 70 km vozovek. Zajišťování úklidu silnic první a druhé třídy, které jsou ve vlastnictví kraje zajišťuje krajská údržba silnic.

Na jaře do 31.5.provádíme postupný úklid komunikací na území celého města, kdy dochází k postupnému vyparkování všech ulic ve městě, aby bylo docíleno maximálního účinku úklidu smetků po zimních měsících. Pro tento účel je do dotčených ulic 10 dní dopředu instalováno přenosné dopravní značení s uvedeným datem zákazu stání. V případě, že vozidlo nachází v takto označeném místě v den zákazu, přistupujeme ve spolupráci s městskou policí k odtahu vozidla. Ceník za odtah vozidla viz níže.

Závady, nedostatky a podněty apod. je možné nahlásit pomocí jednoduchého online nástroje pro hlášení závad případně pomocí uvedených kontaktů.